Diğer Çalışmalar

Usui Reiki

Dr. Mikao Usui

Reiki, tarihi binlerce yıl öncesine dayanan ve kaynağı Tibet olduğu sanılan bir enerji dengeleme tekniğidir. 1900’lü yılların başlarında, Japon Dr. Mikao Usui tarafından, bu tekniğin temelini oluşturan enerjinin kullanımı ile ilgili bilgiler tekrar derlenmiş ve insanlığın kullanımına sunulmuştur.

 

Reiki’nin kelime anlamı, evrensel yaşam enerjisidir.

 

Reiki, diğer elle şifa verme yöntemlerinden farklıdır. Bu farkı yaratan unsur da “Reiki Uyumlaması”dır. Uyumlanmadan uygulanan diğer tekniklerde kişi kendi bioenerjisini kullanır. Reiki’de ise, uyumlama sırasında, eğitmen öğrencisi ile enerji kaynağı arasında bağlantı kurar ve öğrencisinin enerji frekansını Reiki enerji frekansına yükseltir. Böylece kişi, kendi bioenerjisini kullanmadan, evrensel yaşam enerjisini kullanabilir seviyeye getirilir.

 

Reiki enerji tekniğini öğrenmek ve uygulamak için her hangi bir kısıtlama yoktur. Ön bilgi, özel yetenek, yaş, zeka, eğitim vb. Yapılması gereken  öncelikle “İSTEMEK” ve bir Reiki Master tarafından uyumlanmaktır.

 

Reiki Eğitim Aşamaları:

1. Aşama Reiki Eğitimi: Kişinin kendisine ve bir başkasına fiziksel Reiki enerjisi çalışabileceği aşamadır. Uyumlama sırasında kişinin aurası ve çakraları Reiki enerjisi frekansına ayarlanır. Standart el pozisyonlarının öğretildiği bu aşama, öncelikle fiziksel bedene ilişkin çalışmaları içerir.

 

2. Aşama Reiki Eğitimi: 2. Aşama Reiki Eğitimini almak, kişinin birinci aşamadaki çalışmalarına, sorumluluk alma bilincine ve niyetine göre, Reiki Eğitmeninin değerlendirmesi ile mümkündür. Kişinin, Reiki’yi özümseyebilmesi için gerekli olan süreyi geçirmesi gerekmektedir. Enerjiyi çeşitli amaçlarla yönlendiren üç enerji sembolü ile uzağa enerji gönderme yönteminin öğretildiği bu aşamada, iyileştirici çalışmalar olumsuz zihinsel kalıplar ve duygular üzerinedir. Kin, öfke, kıskançlık, endişe, korku gibi duygular üzerine çalışmalar yapılır. Bu sürecin tamamlanması uzun süre alabilir.

 

3. Aşama Reiki Eğitimi: Profesyonel Reiki uygulayıcısı aşaması olan 3. Seviye eğitim, Reiki eğitmeni tarafından, 1. ve 2. seviyelerdeki çalışmaları yapan, yeterli deneyime sahip olanlara verilir. Çünkü bu aşama, kişisel gelişimin ileri seviyesi içindir. İleri düzeyde bilinçlenme ve ruhsal gelişim çalışmalarının yapıldığı bu aşamada kişiye üçüncü seviye semboller öğretilir.

 

Reiki Eğitmenliği Aşaması: Farkındalığı yüksek olanlar ile Reiki’yi kendilerine yaşam yolu yapmak isteyenlere, yine Reiki Eğitmeninin onayı ile bu eğitim verilir. Bu bölümde, Reiki’nin uyumlama ve başkalarına aktarma – öğretme teknikleri gösterilir.

 

Bütün bu aşamaların birbirini tamamlamasına rağmen, herkes istediği bir aşamada eğitime son verebilir.

 

Daha geniş bilgi için www.evreninhediyesi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Usui Reiki Enerji Tekniği uyumlaması için  iletişim bölümündeki numaralara ulaşarak randevu alınız.

Gümüş Mor Alev Enerji Tekniği (Silver Violet Flame)

Gümüş Mor Alev, binlerce yıldan beri bilinen spiritüel bir enerjidir.

Ruhsal olaylardan bilinçaltına, fiziki virüslerden ilişkilere kadar olumsuz olan her şeyi değiştiren temizleyici bir enerji frekansıdır. Düşük titreşimleri dönüştürme, çözme ve uzaklaştırma özelliği vardır.

 

Gümüş Mor Alev Enerji Tekniği uygulamaları;

•  Bencillikleri aşabilmek için gerekli erdemi ve gücü kazandırır.

 

•  Tümü enerji bedenlerindeki negatifi dönüştürür. (hastalık, şüphe, stres, korku vb.)

 

•  Özgüveni ve neşeyi arttırır, şefkat ve bağışlayıcılık özelliklerini güçlendirir.

 

•  Karmayı temizler ve şifalandırır.

 

•  Travmaları temizler ve şifalandırır.

 

Bu enerji tekniğini kullanabilmek için, bir Gümüş Mor Alev Eğitmeni tarafından uyumlanmak (el almak) gereklidir. Zaman ve mekan sınırlaması olmadan kullanılabilen bir enerji tekniğidir. Uyumlandıktan sonra, kişi kendisine veya bir başkasına, bir olaya veya soruna, bir mekana veya dünyaya arındırma çalışmaları yapılabilir.

 

Uyumlandıktan sonra, başkalarını da bu enerjiye uyumlayabilir ve bu tekniği öğretebilirsiniz.

 

Gümüş Mor Alev Enerji Tekniği uyumlaması için  iletişim bölümündeki numaralara ulaşarak randevu alınız.

Altın Üçgen (The Golden Triangle) Enerji Tekniği

James J. Purner tarafından ortaya çıkarılan bu şifacılık sistemi, Mısır kökenlidir. Usui Reiki, Seichim Reiki, Karuna Reiki benzeri bir sistem olup diğer şifacılık sistemleri / enerji teknikleri ile beraber kullanılabilmektedir.

 

Altın Üçgen Enerjisi kişilere uzaktan da etkili olarak gönderilebilir. Zamandan ve mekandan bağımsız çalışabilen bir enerjidir. Bu enerji, hem gönderen kişide, hem de alan kişide rahatlama yaratır. Devamlı kullanıldığında ise sezgisel ve telepatik özelliklerin artmasına yardımcı olur. Bu enerji tekniği AIDS, kanser, kalp, alerji gibi bazı kronik hastalıkların tedavisinde destekleyici olarak kullanılmaktadır.

 

Öğrenmesi ve uygulaması son derece kolay olan bu sistemde, uyumlama, bir Altın Üçgen Eğitmeni tarafından yapılmaktadır. Uyumlama yapıldıktan sonra, enerjiyi gönderebilmek için enerjiyi harekete geçirmek gereklidir.

 

Bunun için enerjinin bedeninizden akmasına niyet etmeniz veya alın çakranızda (3. Göz) Altın Üçgeni ya da Piramidi hissetmeniz, imgelemeniz yeterlidir. Enerjiyi harekete geçirdikten sonra kendinize ve bir başkasına şifa verebilirsiniz.

 

Uyumlandıktan sonra siz de başkalarını bu enerjiye uyumlayabilirsiniz. Her hangi bir enerji tekniği eğitimi almamış olsanız bile, ilk şifacılık çalışmanıza bu enerji ile başlayabilirsiniz.

 

Altın Üçgen Enerji Tekniği uyumlaması için  iletişim bölümündeki numaralara ulaşarak randevu alınız.

BAĞLANTILAR

YASAL UYARI

CC LICENCE

www.kozmiktasarim.com sitesinde yer alan bilgiler, verilen hizmetler ve düzenlenen etkinlikler tanı ve tedavi ya da başka amaçlar için kullanılamaz.

 

Tüm hastalıklar, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için mutlaka ilgili doktor ve uzmanla iletişime geçilmelidir.

 

Tüm hakları saklıdır.

Copyright by © Seval N. Özek

Kozmik Tasarım is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License

sevalozek@gmail.com

0532 212 22 84

SÜ-KOÇ Koçluk ve Eğitim Merkezi Hoşdere Caddesi Alper Sokak No:14/2 Çankaya / Ankara