Çalışmalar

Kozmik Tasarım Seansı

Kozmik Tasarım Seansı, danışanın beden ve doğum haritaları üzerinden oluşturulan ve danışanın doğum sürecinde evrenden aldığı özellikleri kapsayan tasarım bilgilerinin anlatımıdır.

 

Tasarım özelliklerinin yanı sıra güçlü yanları ve geliştirilebilir özellikleri ile zorlu ve fırsat zamanlarına dair bilgi aktarımı da yapılmaktadır.

 

Kozmik Tasarım Seansı, BİREYSEL veya maksimum 10 kişiden oluşan GRUP seansları şeklinde yapılmaktadır. Bireysel seanslar, yüz yüze yapılabileceği gibi internet veya telefon aracılığı ile de yapılmaktadır. Grup seansları sadece yüz yüze yapılmaktadır.

 

Kendinizi, varoluş özelliklerinizi öğrenmek ve yaşamda kolaylıkla ilerlemek istiyorsanız bana mail adresimden (sevalozek@gmail.com) ulaşabilirsiniz.

Kozmik Tasarım Koçluğu

Bireysel Kozmik Tasarım özelliklerin tamamının tekrar kullanımına yönelik bir çalışmadır.

 

Tasarım bilgisini yaşama entegre etme yolunda, pratik bilgilerin verildiği, katılımcıların deneyimlerini paylaştığı interaktif bir uygulamadır.

 

Bu süreçte,

• Tasarım özellikleri kullanma bilgisi,

• Uygulamaya yönelik pratik çözümler,

• Paylaşımlar

• Eylemler

• Profesyonel koçluk desteği

yer almaktadır.

 

Her seansta farklı özellikler ele alınır ve günlük yaşamda uygulamaya yönelik çalışmalar ve eylemlerle pekiştirilir. Süresi, haftada bir gün olmak üzere, katılımcıların tasarım özelliklerine göre belirlenen koçluk sürecine katılmak için “Kozmik Tasarım Seansı” zorunludur.

 

Yaşamınıza ait yol haritanızı ve kişisel özelliklerinize ait kılavuzunuzu kullanmak istiyorsanız benimle mail adresimden (sevalozek@gmail.com) iletişim kurabilirsiniz.

Kozmik Tasarım İlişki Koçluğu

Kozmik Tasarım İlişki Koçluğu, danışanın hayatında yer alan ve sürekli iletişim halinde olduğu aile üyeleri veya arkadaşlarıyla olan ilişkilerinde farkındalık yaratmak ve bu ilişkileri daha sağlıklı hale getirmek için yapılan bir farkındalık çalışmasıdır.

 

Geleneksel koçluk çalışmalarından farklı olarak, danışanın bire bir ilişkileri üzerine ayrı çalışmalar yapılır. Danışan ve eşi, danışan ve çocuğu, danışan ve ebeveyni gibi… Yapılan çalışma, genel olarak ilişkiler konusunda bir fikir verse de üzerinde çalışılan ilişkiye özeldir, danışanın diğer ilişkilerinde etkili değildir.

 

Kozmik Tasarım İlişki Koçluğu’nda amaç, danışanın ve ilişki halinde olduğu kişinin, enerji alanlarına girdiklerinde, birbirlerinden nasıl etkilendiklerini göstermektir. Tasarım koçu tarafından çıkarılan ilişki haritası ile tespit edilen KOZMİK UYUM DÜZEYİ çerçevesinde, danışanın söz konusu ilişkisinin güçlü yanları ve geliştirilebilir yanları konusunda derinlemesine yapılan bir farkındalık çalışmasıdır.

 

Bu çalışma genel olarak bütün ilişkilerde, özel olarak da ebeveyn / çocuk, eşler ve yeni birlikteliklerin başlangıcında etkilidir.

 

Her ilişkiye yapılabilecek bu koçluk çalışmasında, ilişkinin taraflarına ait doğum bilgileri (tarih, saat ve yer) gereklidir.

 

Dengeli ilişki kurmak, yaşadığınız ilişkinizde kendiniz olarak var olmak ve dahası diğer kişiyi eşsizliği ve farklılığı ile kabul etmek istiyorsanız, benimle mail adresimden (sevalozek@gmail.com) iletişim kurabilirsiniz.

Kozmik Tasarım Kariyer Koçluğu

Kozmik Tasarım, bireysel özelliklerimize en uygun iş alanı/alanları

bilgisini de vermektedir.

 

Koçluk çalışmasının amacı, kişinin özelliklerinden en fazla yararlanabileceği kariyer alanını tespit ederek, hayatında en fazla kolaylığı, en fazla mutluluğu yakalamasına yardımcı olmaktır.

 

Her yaşta yapılabilecek bu çalışma özellikle çocuklarımız için daha etkilidir. Kendi özelliklerine uygun alanlarda eğitime yönlendirmek, çocuklarımızın hem yaşamlarını kolaylaştırır, hem de mutluluğu ve başarıyı yakalamalarına yardımcı olur. Örneğin, sanatsal yaratım özelliği olan çocuğu sanat eğitimine yönlendirmek, finansal yaratım özelliği olanı finans eğitimine yönlendirmek gibi…

 

Yetişkinlerde ise, iş yaşamında sorunlar yaşayanların sorunların kaynağı ve çözümü; yeni iş arayışı içinde olanların özelliklerine uygun iş seçimi konularında etkili olmaktadır.

 

Kozmik Tasarım Kariyer Koçluğu, herkes için bir kez yapılması yeterli olan bir çalışmadır.

 

Özellikle okulda seçim yapacak çocuklar için son derece önemli olan bu çalışmaya ilgi duyuyorsanız, benimle mail adresimden (sevalozek@gmail.com) iletişim kurabilirsiniz.

Kozmik Tasarım Öğrenci Koçluğu

Kozmik Tasarım Öğrenci Koçluğu, eğitim sürecinde öğrencinin tasarım özelliklerini kullanarak kendini geliştirmesine yardımcı olmak ve yoluna ışık tutmak için öğrenci ile kurulan işbirliğidir.

 

Koçluk sürecinde öğrencinin tasarım özelliklerini görmesi, kendini tanıması, güçlü yönlerini, geliştirebileceği özelliklerini, kendi özelliklerine uygun istediği hedefleri belirlemesi amaçlanmaktadır.

 

Potansiyel Öğrenci Koçu Ne Yapar?

• Öğrencinin temel tasarım özellikleri hakkında bilgi verir.

• Özellikleri çerçevesinde ilişkilerinde başarılı olması için yapabilecekleri konusunda destek olur.

• Özelliklerine uygun anlama ve öğrenme tarzları konusunda bilgi verir. (Görsel, işitsel vb.)

• Zaman kullanımı ve motivasyon becerilerini geliştirmesinde yardımcı olur.

 

Öğrencinin Kazanımları:

• Çeşitli sorularının cevaplarını alır:

• Kimim?

• Ne istiyorum?

• Neler yapabilirim?

• Nasıl yapabilirim?

• Özelliklerine uygun mesleği seçer.

• Hedefini ve bu hedefe yönelik eylemlerini tespit eder.

• Öğrendiği tekniklerle performansını arttırır.

• Odaklanma ve konsantrasyon düzeyini arttırır.

 

Her seansta farklı özellikler üzerinde durulan koçluk süreci haftada bir gün olmak üzere, öğrenci/öğrencilerin tasarım özelliklerine göre belirlenmektedir.  İlk seans “Kozmik Tasarım Seansı”dır.

 

Genel olarak 12 yaş üstü bütün öğrenciler, özellikle sınav dönemindeki öğrenciler için son derece önemli olan bu çalışmaya ilgi duyuyorsanız, benimle mail adresimden (sevalozek@gmail.com) iletişim kurabilirsiniz.

BAĞLANTILAR

YASAL UYARI

CC LICENCE

www.kozmiktasarim.com sitesinde yer alan bilgiler, verilen hizmetler ve düzenlenen etkinlikler tanı ve tedavi ya da başka amaçlar için kullanılamaz.

 

Tüm hastalıklar, psikolojik tanı ve tedavi gerektiren sorunlar için mutlaka ilgili doktor ve uzmanla iletişime geçilmelidir.

 

Tüm hakları saklıdır.

Copyright by © Seval N. Özek

Kozmik Tasarım is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License

sevalozek@gmail.com

0532 212 22 84

SÜ-KOÇ Koçluk ve Eğitim Merkezi Hoşdere Caddesi Alper Sokak No:14/2 Çankaya / Ankara